Hory

Svit

Svit

Mesto Svit leží západne od Mesta Poprad. Webkamera ponúka severný pohľad nad mesto vrátane panoramatických vrcholkov Vysokých Tatier. V meste Svit sa nachádzajú aj rôzne kultúrne pamiatky, napr. Múzeum Baťa pod Tatrami. Príroda v okolí Svitu patrí k najkrajším kútom Slovenska. Tvorí ju predhorie Tatranského národného parku a Národného parku Nízke Tatry Celkovo je Svit považovaný za príjemné a pokojné mesto.

Ski Grúniky

Ski Grúniky

Ski centrum Grúniky sa nachádza v Oravských Beskydách pod vrchom Pilsko s výhľadom na Babie horu. Lyžiarsky areál leží neďaleko od obce Sihelné. Areál ponúka dve zjazdovky s dĺžkou 600 a 1000m. V stredisku pôsobí lyžiarska a snowboardová škola, servis a požičovňa.

Zavádka

Zavádka

Dedina Závadka leží v okrese Gelnica v pohorí Volovské vrchy. Zavádku nájdeme približne 10km južne od Spišskej Novej Vsi. V obci je chrám svätého Michala Archanjela. Kamera zachytáva z diaľky Spišskú Novú Ves a široké okolie.

Ski Homolka

Ski Homolka

Chata Homôlka sa nachádza v obci Valaská Belá na Slovensku v západnej časti Strážovských vrchov. Je to turistická chata, ktorá slúži ako ubytovacie zariadenie pre turistov a návštevníkov tejto oblasti. Chata je situovaná v krásnom prírodnom prostredí, v blízkosti rovnomenného vrchu Homôlka. Na kamere je vidieť parkovisko so zjazdovkou vrátane vyhláseného bufetu Partizán.

Poludňový Grúň

Poludňový Grúň

Poludňový grúň je rozložitý trávnatý vrchol hlavného hrebeňa Krivánskej Fatry. Vrchol Poludňový grúň je v nadmorskej výške 1 460 m. Vrchol leží na rázcestí dvoch turistických značiek, z toho dôvodu je pomerne ľahko prístupný – po červenej značke od Sedla za Hromovým (cca 45min) alebo po žltej značke z autobusovej zastávky Vrátna výťah smerom na chatu Na Grúni a potom až na hrebeň Malej Fatry k vrcholu Poludňový Grúň (cca 2h 15min.).