Žilinský

Ski Grúniky

Ski Grúniky

Ski centrum Grúniky sa nachádza v Oravských Beskydách pod vrchom Pilsko s výhľadom na Babie horu. Lyžiarsky areál leží neďaleko od obce Sihelné. Areál ponúka dve zjazdovky s dĺžkou 600 a 1000m. V stredisku pôsobí lyžiarska a snowboardová škola, servis a požičovňa.

Poludňový Grúň

Poludňový Grúň

Poludňový grúň je rozložitý trávnatý vrchol hlavného hrebeňa Krivánskej Fatry. Vrchol Poludňový grúň je v nadmorskej výške 1 460 m. Vrchol leží na rázcestí dvoch turistických značiek, z toho dôvodu je pomerne ľahko prístupný – po červenej značke od Sedla za Hromovým (cca 45min) alebo po žltej značke z autobusovej zastávky Vrátna výťah smerom na chatu Na Grúni a potom až na hrebeň Malej Fatry k vrcholu Poludňový Grúň (cca 2h 15min.).

Stránik

Stránik

Straník je obľúbený výhľadový vrchol nad Žilinou, ležiaci na južnom úpätí Kysuckej vrchoviny. Z vrcholu je krásny panoramatický výhľad na Malú Fatru. Vrcholek Straník je tiež významným miestnym centrom pre paragliding a závesné lietanie. Na vrchol Straník sa najrýchlejšie dostanete z obce Zástranie.